پارکینگ هوشمند

یکی از معضلات جامعه شهری، خصوصاً کلان شهرها مشکل پارک خودروها می‌باشد. شاید شما هم یکی از کسانی باشید که زمان زیادی را برای یافتن جای پارک برای خودروی خود تلف می‌کنید. سامانه پارکینگ هوشمند می‌تواند این مشکلات را کاهش و در برخی موارد کاملاً برطرف نماید.

پارکینگ هوشمند امکان یافتن فضای پارک مناسب در کمترین‌ زمان ممکن را برای رانندگان فراهم می‌سازد. توسط این سامانه رانندگان بوسیله برنامه کاربردی روی گوشی هوشمند، علایم و راهنماهای موجود به نزدیک ترین جاپارک خالی راهنمایی می شوند.

در سامانه پارکینگ هوشمند با بکارگیری امکانات پیشرفته و هوشمند از جمله حسگرهای تشخیص خودرو، نشانگرهای ظرفیت باقیمانده و علائم راهنمای پارک خودروها نظم بیشتر همراه با آسایش، امنیت و رفاه برای همشهریان عزیز فراهم آورده می شود.

تمام پارکینگ های هوشمند مجهز به حسگرهای تشخیص خودرو می باشند که در هر جای پارک نصب شده است و حضور یا عدم حضور خودرو در جایگاه را تشخیص می دهد. این حسگرها انواع مختلفی دارند و هر کدام ویژگی خاص خود را دارند.

حسگر نصب سقفی

این حسگر مناسب پارکینگ های سرپوشیده است و در قسمت فوقانی محل پارک خودروها نصب می‌شود و با بهره گیری از حسگرهای آلتراسونیک، وضعیت فضای پارک را تشخیص داده و به سیستم مرکزی ارسال می کند.

حسگر نصب سطحی

این حسگر با بهره گیری از سنسور مغناطیسی برای نصب در خیابان ها، فضاهای آزاد و سرپوشیده، جهت تشخیص وضعیت فضاهای مربوط به پارک خودروها طراحی شده است. نصب این حسگرها بسیار ساده است و بر روی آسفالت یا هر نوع پوشش دیگری پیچ می شود.

حسگر نصب دفنی

این حسگر تمام ویژگی های حسگر پارکینگ نصب سطحی را دارا می باشد و جهت جلوگیری از سرقت و آسیب دیدن در عملیات برفروبی، در زمین محل پارک خودرو دفن می شود.

مزایای پارکینگ هوشمند

  • اطلاع کامل و دقیق از تعداد و محل جا پارک های خالی
  • مشاهده مسیر بهینه به نزدیک‌ترین جا پارک خالی
  • کاهش مصرف انرژی، صرفه جویی و مدیریت زمان
  • استفاده بهینه از حداقل نیروی انسانی مورد نیاز
  • ارایه سرویس های دارای ارزش افزوده به مشتریان
  • ارایه راه حل یکپارچه در راستای اهداف شهر هوشمند

با تکیه بر تجربیات اجرای پروژه های هوشمند سازی و منابع انسانی متخصص، شرکت فناوری های هزاره سوم توانایی ارائه خدمات هوشمندسازی با استفاده از فناوری اینترنت اشیاء را دارد. این خدمات شامل: انتقال اطلاعات بر بستر LoRaWAN، کنترل هوشمند ترافیک، ردیابی هوشمند، کشاورزی هوشمند، مدیریت هوشمند انرژی ساختمان ها، قرائت از راه دور کنتور های آب، برق و گاز و …، که همگی این موارد بر اساس فناوری IoT صورت می گیرد.