خانه هوشمند

خانه هوشمند به خانه ای اطلاق می شود که امکان ارتباط بین تمام وسیله های موجود در خانه اعم از سیستم های روشنایی، گرمایشی، سرمایشی، تهویه مطبوع، سیستم های صوتی و تصویری و سیستم های امنیتی در آن امکان پذیر بوده و همچنین امکان کنترل از راه دور این وسایل با یک برنامه کاربردی از هر اتاقی در منزل و حتی از خارج منزل بوسیله گوشی های هوشمند برای مالکان فراهم باشد.

برای رسیدن به امکانات و اهداف خانه هوشمند نیازمند وجود انواع حسگرها می باشیم تا با گرفتن اطلاعات از این حسگرها درک بهتری از وضعیت کنونی ساختمان داشته باشیم و بتوانیم از این اطلاعات به منظور پیش بینی وضعیت آتی استفاده کنیم. در واقع مدیریت یک ساختمان بدون وجود حسگرهای مختلف غیر ممکن خواهد بود.

سیستم روشنایی هوشمند

این سیستم شما را قادر می‌سازد از طریق اپلیکیشن روی گوشی تان میزان روشنایی محیط تان را کنترل کنید.

سیستم موتورخانه هوشمند

سامانه ای است که از طریق آن تجهیزات داخل موتورخانه متناسب با نیاز حرارتی داخل ساختمان به کارگرفته می شوند، این امر باعث می گردد تا علاوه بر کاهش مصرف سوخت، میزان استهلاک تجهیزات کاهش یافته و آسایش حرارتی داخل ساختمان در حد استاندارد تنظیم گردد.

سیستم پایش هوشمند

مزایای خانه هوشمند

  • استفاده بهینه از تجهیزات و افزایش طول عمر مفید آنها
  • بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف آب و انرژی
  • امکان پایش تمامی تجهیزات ساختمان در بستر اینترنت
  • افزایش ضریب ایمنی و امنیتی ساختمان
  • مدیریت متمرکز کل ساختمان با حداقل نیروی انسانی
  • ارزش افزوده ساختمان برای سازندگان

با تکیه بر تجربیات اجرای پروژه های هوشمند سازی و منابع انسانی متخصص، شرکت فناوری های هزاره سوم توانایی ارائه خدمات هوشمندسازی با استفاده از فناوری اینترنت اشیاء را دارد. این خدمات شامل: انتقال اطلاعات بر بستر LoRaWAN، کنترل هوشمند ترافیک، ردیابی هوشمند، کشاورزی هوشمند، مدیریت هوشمند انرژی ساختمان ها، قرائت از راه دور کنتور های آب، برق و گاز و …، که همگی این موارد بر اساس فناوری IoT صورت می گیرد.